top of page

KOLEJNY MILION. SwiperCharts 26.04.2021

Stabilność to podstawa. W dzisiejszej odsłonie rankingu polskich artystów pod względem miesięcznych słuchaczy na Spotify brak zmian w TOP 10. Czyżby to była cisza przed burzą?


Do grona milionerów w naszym rankingu SwiperCharts dołącza Mr Polska, który jako 11. przekracza tę barierę. Awansuje on także oczko w górę kosztem Vito Bambino, który w drodze po milion wytracił parę i spadł aż dwie pozycje w dół. Wyprzedził go także Szpaku.


W TOP 20 melduje się Otsochodzi, który po kolejnym singlu OIO "Worki w tłum" zaliczył awans o dwie pozycje wyprzedzając Palucha i Cypisa.


Kukon co prawda nie zaliczył w żadnym z ostatnich tygodni jednego dużego przyrostu, który wywindowałby jego pozycję w górę. Co tydzień jednak spokojnie sobie rośnie, wyprzedzając kolejne osoby. Teraz padło na Kizo, który ostatnio głośno zapowiada swój utwór "Nasze Lato" z Wac Toja.


Ani Qry, ani Oki, nie zamierzają się zatrzymywać. Dwóch młodych zawodników twardo idzie po swoje i kończą tydzień obaj z 57 tysiącami na plusie. Łupem Okiego padły dwie pozycję, natomiast Qry ustabilizował swoje miejsce. Stracili na tym Pezet i ReTo, którzy mimo kilkunastotysięcznych przyrostów musieli uznać wyższość Okiego.


Powoli idą "Wojne i noce", powoli idzie także Daria Zawiałow, czyli plasująca się na 29. pozycji rankingu wykonawców SwiperCharts artystka. Daria po ostatnim singlu notuje regularne przyrosty i tym razem wyprzedza aż 2. osoby, w tym - Young Leosię.


Gościnka na albumie Sobla oraz mocne zajawianie nowych producenckich rzeczy musiały zadziałać pozytywnie na Gedza. Szef NNJL awansował na 31. miejsce.


Przerwa po singlu nie działa korzystnie na liczbę miesięcznych słuchaczy Brodki. Kolejny tydzień ze stratą i kolejny ze spadkiem pozycji, tym razem aż o 3. miejsca. Mimo, iż Game Change odbił się naprawdę szerokim echem, to niestety po prawie dwóch miesiącach kurz zaczął opadać.


Sarius pokazuje, że z Antihype 2 nie ma żartów. Co prawda za nim duże przyrosty mają także chillwagon, Wac Toja, Wiatr i Jan-rapowanie to właśnie on przewodzi tej szajce i plasuje się najwyżej z nich na 40. pozycji.


A tuż za nimi - Chivas. Bohater naszego dzisiejszego zestawienia awansował o 4. pozycje co było największym skokiem. 45. pozycja oraz ponad 25 tysięcy nowych miesięcznych słuchaczy. Radzimy bacznie obserwować dalsze ruchy tego artysty.


W rankingu wykonawców Swiper Charts na 50. pozycji melduje się schafter, który wraca do topki wyprzedzając m.in. Sokoła.


W czołówce producentów niezmiennie, jak i u wykonawców. Pham musiał uznać wyższość DNF, a rozpędzający się przed swoim albumem Sauce Deemz wyprzedził Kubiego Producenta.


Poza tym, z dużymi wzrostami Gromee oraz shyia, którzy awansowali o 4. pozycje. Mocno zaskakuje przede wszystkim ten drugi, bo jeszcze chwilę temu był debiutantem w naszym zestawieniu, a tym czasem idzie coraz wyżej.


Do TOP 25 producentów wkracza PSR, który szturmem wdarł się na 24. pozycję zyskując prawie 177 tysięcy miesięcznych słuchaczy.


W rankingu światowym spory spadek zaliczył Drake, na czym zyskała Ariana Grande oraz Bruno Mars.bottom of page