top of page

PATOREAKCJA. Mata z milionem. SwiperCharts 5.04.2021

Za nami kolejny poniedziałek i aktualizacja SwiperCharts. W nowym rankingu przyszło sporo zmian, w szczególności w pierwszej 10-tce rankingu.


Na podium melduje się Sobel. W zeszłym tygodniu awansował na 4. pozycję wyprzedzając Taco Hemingwaya. W tym nie pozostawił wiele złudzeń Tymkowi, który długo nie nacieszył się miejscem numer 3.MAT Młody Matczak. Patoreakcja odbiła się szerokim echem w całym kraju. Media komentowały najnowszy utwór Maty, który jest reakcją na szum jaki zrobił się wokół Patointeligencji. Zawodnik SBM Label pobił rekord dobowych odtworzeń Spotify w Polsce i naprawdę niewiele zabrakło mu do wejścia do TOP 200 zestawienia globalnego. W naszym rankingu notuje wzrost ponad 185 tysięcy miesięcznych słuchaczy i poleciał 4 pozycje w górę na 6. miejsce jednocześnie przebijając granicę 1 miliona ML.


Punkt o Vito Bambino, to już nasz taki standard. Wokalista Bitaminy tym razem dołożył gościnkę u Kaśki Sochackiej, dzięki czemu powędrował o kolejne oczko w górę. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej zamelduje się w TOP 10 kosztem Mr. Polska.


Dawid Podsiadło gościnnie udzielił się na utworze Freon z nowego albumu PRO8L3M. To plus zapowiedzi nowych numerów m.in. z Darią Zawiałow dało mu ogromny boost i awans o 3. pozycję. Z pewnością Dawid robi coraz większy apetyt na swój solowy album, który musi być już blisko.


My, PRO8L3Mu żadnego nie mamy, ale za to PRO8L3M, ma awans do TOP 20, a to wszystko oczywiście dzięki Fight Clubowi. Gratulujemy i życzymy kolejnych awansów w przyszłych tygodniach.


Tak to robi, EKIPA. YouTuberzy kolejny tydzień ze wzrostami. Kolejny ze wzrostami ponad 100 tysięcy ML, a już niedługo kolejny singiel. Jak myślicie, czy EKIPA po wydaniu albumu zawita na miejsce numer 1 rankingu polskich wykonawców Spotify? W tym tygodniu awans o 13 pozycji na 25. lokatę.


Margaret kolejny tydzień z potężnymi spadkami. Jak widać Maggie Vision nie utrzymał się zbyt długo na słuchawkach jej fanów. Co prawda boost związany z wydaniem albumu był dla niej ogromny, ale po prawie dwóch miesiącach Margaret bardzo dużo traci. Mimo wszystko, powinna być raczej zadowolona z odbioru albumu, bo recenzje w dużej mierze były bardzo przychylne.


CatchUp, Sokół i Kaz Bałagane. Nowa trójka w rankingu TOP 50. Cała trójka pojawiła się na Fight Clubie i to dało im awans o kilkanaście oczek. Dwaj pierwsi awansowali o 11 pozycji, a Kaz Bałagane może pochwalić się największym awansem, bo aż o 15 oczek! Niestety nie są z tego zadowoleni PlanBe, BARANOVSKI i Ronnie Ferrari, którzy przez to wypadli z czołowej 50 rankingu.


U producentów mało zmian. Rankingowi dalej przewodzi Skytech. Na 4. miejsce natomiast awansował Fafaq zajmując miejsce Phama. O 7. pozycji na 9. lokatę awansował DNF. Spory awans zaliczyli także hiphopowi weterani - The Returners, którzy awansowali do czołowej 25. rankingu notując wzrost o 5. pozycji.


W zeszłym tygodniu zanotowaliśmy także zmianę na fotelu lidera w globalnym rankingu. The Weekend został wyprzedzony przez Justina Biebera, który od teraz przewodzi na Spotify. Dzięki swojemu ostatniemu hitowemu singlowi awans o 2. pozycje zanotował także Bruno Mars.Zapraszamy do własnego śledzenia rankingu Charts, może uda Wam się zaobserwować jakieś ciekawe zmiany. Zachęcamy także do sprawdzenia polecanych playlist, w których przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawej muzyki. Widzimy się w czwartek na naszym instagramie, bo właśnie tam pojawi się nowe Dopest Six.bottom of page