top of page

W GÓRZE JAK MOTYLE. Aktualizacja SwiperCharts 3.05.2021

Odpoczęli? To pora na kolejną aktualizację SwiperCharts, w której dzieli i rządzi Sobel. Debiutant, który nieco ponad 2 tygodnie temu, wydał swój album "Pułapka Na Motyle. Kto jeszcze pnie się w górę? A kto leci w dół?Mimo ogromnego przyrostu jakim mógł się w ostatnim tygodniu pochwalić Sobel, bo przecież 120 tysięcy miesięcznych słuchaczy piechotą nie chodzi, to na tronie rankingu polskich wykonawców dalej utrzymuje się sanah, która jest w trakcie wydawania nowego albumu i stale zaskakuje swoich fanów nową muzyką. Niemniej jednak ubiegły tydzień zdecydowanie należał do Sobla, który wyprzedził Matę.


W gronie TOP 10 witamy Mr. Polska, którego nowy utwór Beemers podbija słuchawki i głośniki w całej Polsce, a w szczególności te zlokalizowane na imprezach i w drodze na nie. Drogę musiał ustąpić Żabson, który spada na 11. lokatę.


Niemałym wydarzeniem jest także milion na koncie Young Igiego, plasujący się na 12. miejscu reprezentant Def Jamu i OIO również może poszczycić się niebotycznymi zyskami miesięcznych słuchaczy. Ponad 80 tysięcy nowych ML zaskutkowało wyprzedzeniem Vito Bambino, Guziora, Szpaka i Białasa.


Jeżeli już wspomnieliśmy OIO, to tak. W swoich awansach Igi oczywiście nie jest osamotniony, bo na 17. pozycji znajduje się jego dobry kolega. Otsochodzi awansował o kolejne 3. miejsca i powoli będzie atakował TOP 15.


Dzieci W Samochodach to tytuł nowej płyty Qry'ego, który po kolejnym singlu Byłem w tobie pierwszy awansował o 6. pozycji na 19. lokatę. Ewidentnie dziwne tytuły połączone z dobrą muzyką pomagają w awansach w rankingu.


A zaraz za nim... O DO KA DO I - Oki! Mamy superteam w komplecie. Tydzień temu TOP 20 zamykał Otso, a dziś robi to Oki - piękny rajd do ścisłej czołówki. Finał imprezy już w ten piątek, bo właśnie 7 maja wychodzi płyta OIO, na którą czeka spora rzesza fanów polskiego rapu.


NASZEEEE LATOOOO. Kizo wygrał wakacje przed ich startem, bo jego najnowszy singiel od poprzedniego czwartku jest na czołówce karty na czasie oraz rankingów Spotify, a pogoda jeszcze nie rozpieszcza. Strach pomyśleć co będzie za kilka tygodni, na razie Kizownik jedno oczko w górę.


Oczywiście nowy hit lata podbił w górę także Wac Toja, który Nasze Lato ubarwił gościnną zwrotką. Kapitan Wacław awansował o 6. oczek i może pochwalić się wzrostem o 50 tysięcy miesięcznych słuchaczy.


Efekty rozpoczynającego się lata może odczuć także Wiatr - autor hitu poprzednich wakacji, czyli Testarossy odczuwa powiew ciepłego powietrza i awansuje o 5. oczek w górę.


Do 50-tki powróciła Margaret, która ustabilizowała swoją liczbę miesięcznych słuchaczy wyprzedzając Kaza Bałagane i Sokoła.


Zmiany także wśród producentów. Na drugą pozycję w naszym rankingu powrócił Lanek, który wyprzedził Fafaqa.


Do TOP10 szturmem wbił się Gromee, który awansował o 12. pozycji z zyskiem prawie 300 tysięcy miesięcznych słuchaczy.


Potężny awans zaliczył również PSR. Dzięki ostatnim produkcjom zanotował zysk 150 tysięcy ML i awans o 8. pozycji na 16. lokatę.


W ostatni czwartek zaprezentowaliśmy na naszym instagramie nowe dopest six, którego bohaterem jest lider rankingu producentów i jeden z najbardziej znanych polskich artystów EDM - Skytech.

bottom of page